A szegedi Katolikus Ház küldetése hidat alkotni az egyházi és a civil élet színterei között.
Programjainkkal, képzéseinkkel és szolgáltatásainkkal teret adunk a dél-alföldi régió vallási és kulturális eseményeinek, valamint találkozási lehetőséget biztosítunk a különböző generációk és közösségek számára.
Vezető kedvezményezett: Katház Közhasznú Nonprofit Kft.
Projektpartner:
A megvalósítás időtartama: 2018.01.02.–2020.01.01.
A projekt célcsoportjai olyan családok, akik valamilyen pénzügyi problémával küzdenek (például munkanélküli szülők), illetve az oktatásban segítségre szoruló gyermekek és munkanélküli szüleik. A munkalehetőség, a tréningek és a gyermekek oktatása által a szociális vállalkozás összetett modellje Dreán hatással lehet a társadalmi helyzet javítására.
A projekt tevékenységeinek két fő módszertani pillére van: az oktatás és a közösség ereje. A projekt legfontosabb része az oktatás, amely nagymértékben meghatározza a projekt eredményeinek hatékonyságát és fenntarthatóságát. Különféle oktatási módszereket fogunk alkalmazni. Szakmai képzéseket (az intenzív fóliasátorban való mezőgazdaság és zöldségtermesztés elméleti alapjait), melyeket képzett mezőgazdasági szakemberek fognak megtartani. Ezután ún. nem formális oktatás keretében – a „learning by doing” módszer segítségével –, a célcsoport tagjai saját maguk is alkalmazni fogják a fóliasátrakban az addig tanultakat. A szakmai képzés mellett kompetencia- és készségfejlesztő képzéseket is fogunk tartani. Néhány alapvető készséget és kompetenciát szeretnénk biztosítani számukra ahhoz, hogy a munka világában sikeresek legyenek.
Facebook oldal: https://www.facebook.com/SocioAgro-596315594071773/
A projekt az Interreg-IPA CBC Magyarország−Szerbia Program támogatásával valósul meg.
Az Interreg-IPA Magyarország–Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Programról:
Az Interreg–IPA Magyarország–Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Program az Európai Unió 2014-2020 időszakra vonatkozó pénzügyi keretrendszerének előcsatlakozási eszköze (IPA) keretében valósul meg. A résztvevő országok – Magyarország és Szerbia – „közös irányítási rendszerben” végrehajtva a Program különböző szervezetek közötti együttműködési projekteket támogat a magyarországi Csongrád és Bács-Kiskun megyékből és a következő szerbiai területekből álló programtérségben: Nyugat-Bácska, Észak-Bácska, Dél-Bácska, Észak-Bánát, Közép-Bánát, Dél-Bánát és Szerémség. A Program egy stabil és együttműködő régió kialakítását és a határtérség általános életminőségének javítását támogatja. Lehetővé teszi a két ország szervezetei közötti gazdasági együttműködést, támogatja a közös identitást és a határtérség kulturális és történelmi örökségét, továbbá hozzájárul környezeti fenntarthatóságához és biztonságához.
Változatos lehetőségekkel, rugalmasan alkalmazkodunk partnereink és vendégeink elképzeléséhez.
Legyen a vendégünk!
Örömmel várjuk megkeresését, hogy együtt
szervezzük tovább megálmodott programját!
A szegedi Katolikus Ház igazi szervezeti bázis: számos egyházi és ifjúsági szervezetnek adunk otthont.