A szegedi Katolikus Ház küldetése hidat alkotni az egyházi és a civil élet színterei között.
Programjainkkal, képzéseinkkel és szolgáltatásainkkal teret adunk a dél-alföldi régió vallási és kulturális eseményeinek, valamint találkozási lehetőséget biztosítunk a különböző generációk és közösségek számára.
Vezető kedvezményezett: Katolikus Ifjúsági Alapítvány
Projektpartnerek:
A megvalósítás időtartama: 2018.05.01.–2020.04.30.
A projekt elsődleges célja a régió népi kultúrájának és kulturális örökségének bemutatása és népszerűsítése a fiatalok körében, a három pályázó szervezet együttműködése révén a kulturális cserekapcsolatok erősítése, megszilárdítása, ezáltal a turizmus fejlődésének elősegítése, valamint egy multikulturális közeg kialakítása a programrégióban. Azáltal, hogy a pályázó szervezetek között folyamatos és stabil együttműködés jön létre, lehetővé válik az újabb nemzetközi kapcsolatok kialakítása, a kulturális-turisztikai jellegű rendezvényeknek köszönhetően pedig a régió fiataljai aktív kapcsolatba kerülhetnek egymással, látókörük szélesedhet, tudatosabban kezelhetik a jövőben a kulturális értékeiket, s nem utolsó sorban a határ mindkét oldalán élő fiatal művészek is térhez, bemutatkozási lehetőséghez jutnak.
A projekt keretében a Katolikus Ifjúsági Alapítvány által működtetett Millenniumi Kávéház és Klub ad teret a magyarországi programok megvalósulásának, mivel a Kávéház mára Szeged egyik fontos kulturális és közéleti központjává nőtte ki magát.
A projekt folyamán Street Folk Fest elnevezéssel szabadtéri koncertsorozatok, Dombos Festek, Fonó Klub-koncertek, borkóstolóval egybekötött zenei események, irodalmi és történelmi tematikájú estek, szabadegyetemek, valamint képzőművészeti workshopok valósulnak meg.
Facebook: https://www.facebook.com/ModernFolkingIPAHUSRB/
A projekt az Interreg-IPA CBC Magyarország−Szerbia Program támogatásával valósul meg.
Az Interreg-IPA Magyarország–Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Programról:
Az Interreg–IPA Magyarország–Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Program az Európai Unió 2014-2020 időszakra vonatkozó pénzügyi keretrendszerének előcsatlakozási eszköze (IPA) keretében valósul meg. A résztvevő országok – Magyarország és Szerbia – „közös irányítási rendszerben” végrehajtva a Program különböző szervezetek közötti együttműködési projekteket támogat a magyarországi Csongrád és Bács-Kiskun megyékből és a következő szerbiai területekből álló programtérségben: Nyugat-Bácska, Észak-Bácska, Dél-Bácska, Észak-Bánát, Közép-Bánát, Dél-Bánát és Szerémség. A Program egy stabil és együttműködő régió kialakítását és a határtérség általános életminőségének javítását támogatja. Lehetővé teszi a két ország szervezetei közötti gazdasági együttműködést, támogatja a közös identitást és a határtérség kulturális és történelmi örökségét, továbbá hozzájárul környezeti fenntarthatóságához és biztonságához.
Változatos lehetőségekkel, rugalmasan alkalmazkodunk partnereink és vendégeink elképzeléséhez.
Legyen a vendégünk!
Örömmel várjuk megkeresését, hogy együtt
szervezzük tovább megálmodott programját!
A szegedi Katolikus Ház igazi szervezeti bázis: számos egyházi és ifjúsági szervezetnek adunk otthont.