A szegedi Katolikus Ház küldetése hidat alkotni az egyházi és a civil élet színterei között.
Programjainkkal, képzéseinkkel és szolgáltatásainkkal teret adunk a dél-alföldi régió vallási és kulturális eseményeinek, valamint találkozási lehetőséget biztosítunk a különböző generációk és közösségek számára.
Hard Topics projekt
A Hard Topics projekt a társadalmi kérdésekről való párbeszéd hiányának kihívásával foglalkozik a fiatalok körében. Olyan társadalomban élünk, amelyben a társadalmi polarizáció
fokozódik, és nehezen tudunk konstruktív párbeszédet folytatni eltérő véleményű emberekkel. A projekt új módszereket és megközelítéseket hoz a párbeszédes képzésbe, amelyek hasznosak az ifjúságsegítők, tanárok és mások számára, akik fiatalokkal foglalkoznak Európa-szerte. A projektben fiataloknak szóló párbeszéd workshopok és a gyakorlati szakembereknek szóló kézikönyv kidolgozása valósul meg. A projektet négy ország partnerei valósítják meg: Ausztria, Horvátország, Magyarország és Szlovénia 2022 és 2025 között.
Projektszám: 2022-1-SI02-KA220-YOU-000090117 (Erasmus +)
Projektpartnerek:
Szlovénia: Socialna Akademija (https://socialna-akademija.si/)
Ausztria: Iniciativ Angola (https://www.angola.at/home/de)
Horvátország: Documenta (https://documenta.hr/en/)
A projektpartnerekkel személyesen félévente van projekttalálkozó, melynek keretében a mérföldkövek, aktuális kihívások és eredmények kerülnek megbeszélésre. Havonta egy alkalommal az online térben tanácskoznak a projektpartnerek vezetői. A projekt eseményei közül kiemelném, hogy 2023 márciusában szervezetünk által működtetett Stella Maris Vendégház adott otthont a nemzetközi tréning számára, amelyen közel 20 fiatal vett részt négy országból.
A projekt keretében 12 alkalommal szerveztünk fiatalok számára vitakultúra workshopot Szerbiában és Magyarországon, amely több mint 210 résztvevővel valósult meg 2024 tavaszán online és offline térben. A workshop során a fiatalok érvelési technikákkal és a vitakultúra alapjaival ismerkedhettek meg, de hallottak az előre vivő párbeszéd fontosságáról, valamint az ehhez kapcsolódó módszerekről is.
A workshopoknak a következő szerbiai közintézmények adtak helyet: a magyarkanizsai Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont, a temerini Kókai Imre Általános Iskola, és a szabadkai Lazar Nešić Vegyészeti-Technológiai Középiskola.
Magyarországon a Nem Adom Fel szervezet tagjai, a szegedi Baptista Gimnázium és Technikum tanulói, valamint a szegedi Szent Benedek Technikum és Gimnázium diákjai számára tartottunk vitakultúra workshopot.
A workshopok fotóanyagai megtekinthetők a Galéria menüpontban.
Változatos lehetőségekkel, rugalmasan alkalmazkodunk partnereink és vendégeink elképzeléséhez.
Legyen a vendégünk!
Örömmel várjuk megkeresését, hogy együtt
szervezzük tovább megálmodott programját!
A szegedi Katolikus Ház igazi szervezeti bázis: számos egyházi és ifjúsági szervezetnek adunk otthont.