A szegedi Katolikus Ház küldetése hidat alkotni az egyházi és a civil élet színterei között.
Programjainkkal, képzéseinkkel és szolgáltatásainkkal teret adunk a dél-alföldi régió vallási és kulturális eseményeinek, valamint találkozási lehetőséget biztosítunk a különböző generációk és közösségek számára.
Vezető kedvezményezett: Katház Közhasznú Nonprofit Kft.
Projektpartner:
A megvalósítás időtartama: 2018.01.02.–2020.01.01.
A projektnek két fő célja van: közösségekbe integrálás és önkéntesség előmozdítása. A lépésről lépésre megközelítés (a felelősségvállalás, a mentorálás és a felelősség átruházása), valamint a cselekvés általi tanulás segítenek a projekt eredményeinek elérésében.
A projekt célja két, kölcsönösen összefüggő társadalmi probléma kezelése, amely a felnevelkedő generációkat érinti. Az első a csökkenő igény és motiváció a közösséghez való tartozás, az azért való cselekvés, valamint az önkéntesként való fellépés iránt. Az önkéntes tevékenység és a közösséghez tartozás hiánya sokszor vezet a felelősségvállalás hiányához is, amely személyi és társadalmi károkat is okozhat. Ez a jelenség a határ mindkét oldalán megfigyelhető, melyet a projektpartnerek már felismertek, és napi tevékenységük során kezdtek el kezelni. Ezáltal a projekt és a keretein belül megvalósuló együttműködés a már megkezdett tevékenységeknek és küldetésnek lesz a folytatása. A problémamegoldás a fiatalok motiválásával kezdődik melyet személyes tapasztalat, a közösségek ereje és az önkéntes tevékenység révén
mutatunk be nekik. A projektpartnerek célja, hogy a fiatalokat arra ösztönözzék, hogy nagyobb részben köteleződjenek el és vállaljanak felelősséget. A projekt által kezelt második probléma – amely az első probléma közvetlen következménye – az a jelenség, hogy a társadalom túlnyomó része csak a programok fogyasztója, de nem vesz részt azok szervezésében.
A fiatalok közösségekben való részvétele azt jelenti, hogy esélyt kell teremteni számukra a kapcsolatépítésre és a társaikkal való tapasztalatcserére.
Facebook oldal: https://www.facebook.com/Community-Footprint-174389426611071/
A projekt az Interreg-IPA CBC Magyarország−Szerbia Program támogatásával valósul meg.
Az Interreg-IPA Magyarország–Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Programról:
Az Interreg–IPA Magyarország–Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Program az Európai Unió 2014-2020 időszakra vonatkozó pénzügyi keretrendszerének előcsatlakozási eszköze (IPA) keretében valósul meg. A résztvevő országok – Magyarország és Szerbia – „közös irányítási rendszerben” végrehajtva a Program különböző szervezetek közötti együttműködési projekteket támogat a magyarországi Csongrád és Bács-Kiskun megyékből és a következő szerbiai területekből álló programtérségben: Nyugat-Bácska, Észak-Bácska, Dél-Bácska, Észak-Bánát, Közép-Bánát, Dél-Bánát és Szerémség. A Program egy stabil és együttműködő régió kialakítását és a határtérség általános életminőségének javítását támogatja. Lehetővé teszi a két ország szervezetei közötti gazdasági együttműködést, támogatja a közös identitást és a határtérség kulturális és történelmi örökségét, továbbá hozzájárul környezeti fenntarthatóságához és biztonságához.
Változatos lehetőségekkel, rugalmasan alkalmazkodunk partnereink és vendégeink elképzeléséhez.
Legyen a vendégünk!
Örömmel várjuk megkeresését, hogy együtt
szervezzük tovább megálmodott programját!
A szegedi Katolikus Ház igazi szervezeti bázis: számos egyházi és ifjúsági szervezetnek adunk otthont.